husqvarna

Penta Real Estate prodala projekt rezidenční výstavby ve Dvorcích

Penta Real Estate prodala menší projekt Rezidence Dvorce. Penta se nyní připravuje na rozsáhlé rozvojové projekty v okolí Florence, Hlavního nádraží, Nákladového nádraží Žižkov, 4. kvadrantu Vítězného náměstí a v dalších lokalitách. Optimalizuje proto svoje projektové portfolio a zvažuje prodej některých menších projektů v širším centru Prahy. Jedním z nich je právě projekt Rezidence Dvorce, který převezme Holding Velska.

„Rezidence Dvorce je komorní rezidenční projekt s 60 byty a menším zázemím pro retail situovaný ve vilové zástavbě pod svahem Kavčích hor. Z hlediska bydlení jde o jednu z nejlepších lokalit v Praze – dopravně klidnou, uprostřed zeleně, a přesto nedaleko centra a s veškerými službami na dosah. Prodáváme jen proto, abychom měli dostatek kapacit na naše klíčové projekty,“ komentuje prodej David Musil, obchodní ředitel pro rezidenční výstavbu Penta Real Estate.

I z pohledu kupujícího jde o logický krok – Holding Velska se doposud soustředí na výstavbu v nedaleké oblasti Pankráce, kde zároveň před nedávnem úspěšně vydražil pozemek s nemovitostmi u budoucí stanice metra Olbrachtova.

Projekt Dvorce svou lokalitou, velikostí a stylem perfektně zapadá do koncepce našeho holdingu zaměřovat se především na nadstandardní projekty. V lokalitě Prahy 4 jsme dosud úspěšně realizovali objekty Tetris Office Bulding, Pankrác Prime a 4U Living. Těšíme se, že zahájíme práce na butikovém projektu Dvorce co nejdříve to bude možné,“ doplňuje majitel holdingu Velska Oleg Čeremisin.

Projekt Rezidence Dvorce se nachází na nároží ulic Dvorecká a Pod Pekařkou v lokalitě Dvorce na Praze 4, na pozemku o velikosti 5449 m2 .

Penta Real Estate do tohoto projektu vstoupila v roce 2021.