Cime 3 kvartal 2024

Pardubický kraj připravuje dva nákladné investiční projekty ve středních školách

Letohrad/Česká Třebová (Orlickoústecko) 3. května (ČTK) - Pardubický kraj připravuje dva nákladné investiční projekty na svých středních školách. Za 80 milionů korun chce postavit novou tělocvičnu pro Průmyslovou střední školu v Letohradě, za více než 53 milionů korun rekonstruovat společenský sál Střední školy technické Gustava Habrmana v České Třebové. Pro oba projekty již byli vybráni projektanti, uvedl v tiskové zprávě mluvčí pardubického hejtmanství Dominik Barták.

Tělocvičnu v Letohradě by kromě školy mohli využívat i obyvatelé města a sportovní kluby. Podobný model už funguje například v tělocvičně v České Třebové či dalších tělocvičnách u krajských středních škol. "Chceme, aby byla po vyučování využitelná veřejnosti, a proto kromě potřebných rozměrů 25 x 45 metrů počítáme s možností rozdělit tělocvičnu na více částí. Zároveň zde bude tribuna pro 200 diváků, z toho minimálně 100 míst bude k sezení," uvedl krajský radní pro oblast školství Josef Kozel (3PK). Výstavba by mohla začít v roce 2023, pokud se na ni najdou peníze v krajském rozpočtu, dokončena by měla být o rok později.

Příští rok by mohla být zahájena také rekonstrukce společenského sálu v technické škole v České Třebové. Sál na Skalce je vedle Sukovy síně Domu hudby v Pardubicích druhým velkokapacitním sálem v majetku Pardubického kraje. Kromě akcí školy se v něm konají také různé tematicky zaměřené konference, setkání se starosty, burzy škol či maturitní plesy. "Vše je však odvislé na možnostech krajského rozpočtu, jelikož předpokládaná hodnota celé stavby před zpracováním projektu je přibližně 53 milionů korun," uvedl hejtman Martin Netolický (3PKČSSD). Rekonstrukci podstoupí nejen vlastní sál, ale také vstupní prostor školy včetně vrátnice, šatny, sekretariátu, ředitelny, kuchyňky či sociálních zařízení.