Komatsu potřebu bagr

Pardubický kraj opraví Lidickou ulici v Lanškrouně, vyzvalo ho k tomu město

Lanškroun (Orlickoústecko) 30. května (ČTK) - Pardubický kraj příští rok opraví Lidickou ulici v Lanškrouně na Orlickoústecku. Město nedávno vyzvalo kraj, ať dlouhodobě špatný stav vozovky napraví, uvedla radnice v tiskové zprávě.

Kraj zajistí opravu živičných povrchů a odvodnění vozovky, za což vydá odhadem 13 milionů korun. Místní lidé neutěšený stav silnice kritizují dlouho. Hejtmanství letos opraví aspoň výtluky po zimě.

"Při sestavování letošního plánu jsme alokovali významnou částku na projekční přípravy. Zmíněná silnice třetí třídy bude tedy připravena na zařazení do investic pro rok 2023," uvedl náměstek hejtmana Michal Kortyš (ODS).

Po slibu kraje město zahájilo přípravy oprav chodníků a osvětlení, které ulicí vedou. "Reakce Pardubického kraje, který je vlastníkem komunikace, je potěšující. Město Lanškroun chce být na opravu ulice Lidická připraveno, proto již zadalo zpracování podkladů pro opravu chodníků. Jsou ve vlastnictví města a je důležité mít připravenu jejich opravu v návaznosti na opravu povrchu vozovky. Vše nasvědčuje tomu, že se řidiči opravy konečně dočkají," řekl starosta Radim Vetchý (Lanškrounské fórum).