Komatsu potřebu bagr

Pardubický kraj chystá dvě nákladné silniční stavby

Pardubice 24. března (ČTK) - Pardubický kraj chystá dvě nákladné silniční stavby. Za 280 milionů korun včetně DPH chce vybudovat obchvat Kojic na Pardubicku, dalších asi 110 milionů korun s DPH má stát celková modernizace více než sedmikilometrového úseku silnice II/315 z Ústí nad Orlicí do Skuhrova. U první stavby již vedení kraje vybralo dodavatele, uvedl v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Dominik Barták.

Stavba obchvatu Kojic navazuje na vybudovaný obchvat Chvaletic. Silnice II/322 bude přeložena podél železničního koridoru mimo obec, vozovka se rozšíří na 9,5 metru. Na současnou trasu se napojí kruhovými objezdy. Na stavbu kraj využije evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, hejtmanství zaplatí zhruba 15 procent z celkové částky. Obchvat by měl být zprovozněn do konce roku 2022.

Také druhá stavba je pokračováním dříve započaté modernizace. První jedenáctikilometrová etapa oprav silnice II/315 z Lanškrouna do Skuhrova za 150 milionů korun skončila vloni. Naváže na ni průtah Skuhrovem až po křižovatku se silnicí I/14 v Ústí nad Orlicí. Předpokládaná cena stavby před výběrovým řízením je 109,5 milionu korun, financování by mělo být stejné jako u obchvatu Kojic. Staveniště kraj plánuje předat počátkem září.