Komatsu potřebu bagr

Pardubický kraj chce přestavět školní areál Do Nového v Pardubicích

Pardubice 8. prosince (ČTK) - Pardubický kraj připravuje rozsáhlou rekonstrukci areálu Do Nového, který je součástí Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice. Náklady by měly dosáhnout podle původní projektové dokumentace 137,4 milionu korun včetně daně. Hejtmanství by chtělo na opravy získat evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), uvedla v tiskové zprávě Denisa Píšová z kanceláře hejtmana.

"Školu čeká nelehké období plné mnoha stavebních úprav. Kromě areálu Do Nového, který bude kompletně rekonstruován, dojde také k zateplení hlavní školní budovy na ulici Karla IV.," uvedl krajský radní pro školství Josef Kozel (3PK).

V areálu Do Nového se nacházejí dvě budovy. Jedna z nich podstoupí modernizací, druhou stavební firma zbourá a místo ní postaví novou. Oba objekty budou bezbariérové. V budově, která bude modernizována, řemeslníci vymění rozvody, opraví podlahu, střechu, vymění okna a dveře a celkově změní dispozice budovy. Počítá se i se zateplením zdí, rekonstrukcí kotelny a vytápění. V druhé, nově postavené budově, vzniknou další učebny, šatny a výdejna jídel. Nově by u areálu mělo být k dispozici i 25 parkovacích míst.

"Vzhledem k rostoucím cenám se ale bude muset částka aktualizovat, a celkové náklady se tak velmi pravděpodobně zvýší," uvedl Kozel. Stavba by měla začít v roce 2023, stavět by se mělo po dobu dvou let.