Komatsu potřebuju Bagr

Pardubicím vadí, že nedostaly dotaci na modernizaci letního stadionu

Pardubice 23. února (ČTK) - Pardubice se brání proti tomu, že od Národní sportovní agentury (NSA) nezískaly dotaci na modernizaci letního fotbalového stadionu. Problémem bylo to, že pro stavbu byla využita metoda design and build, kdy stejná firma zpracuje projekt a ujme se i stavebních prací. Pardubice se proti neudělení dotace odvolaly k NSA, řekl dnes novinářům náměstek primátora Jan Nadrchal (ANO).

"Vypořádali jsme se v řádném termínu s jejich připomínkami a čekáme na jejich rozhodnutí. Zvažujeme nějaké další kroky, zjišťujeme, zda by se třeba dala část nákladů považovat za neuznatelné a bylo by možné získat nějakou nižší částku," uvedl Nadrchal.

V dotační výzvě neuspěl ani Hradec Králové s projektem na stavbu multifunkčního stadionu za 568 milionů korun. Hradec už zaslal agentuře podnět, aby celá dotační výzva, v níž je 900 milionů korun, byla zrušena. Podle primátora Alexandra Hrabálka (ODS) je dotační výzva a proces hodnocení žádostí v rozporu s právními předpisy. "Čekáme na rozhodnutí agentury, případně se můžeme přidat k Hradci a výzvu napadnout," řekl Nadrchal.

Pardubice začaly letní stadion přestavovat vloni v prosinci. Po modernizaci zůstanou tribuny na jednotlivých světových stranách samostatné. Zachován musí být vzhled historické západní tribuny, která je památkově chráněná. Kapacita stadionu bude 4600 diváků a bude mít parametry pro první ligu. V budoucnu by bylo možné dostavbou tribun za brankami zvýšit počet míst na 6600 a dostavbou rohů až na 8000. Náklady mají dosáhnout asi 385 milionů korun, z čehož zhruba 185 milionů korun měla pokrýt dotace.