Komatsu potřebuju bagr

Pardubice zvažují, co s arénou po možném vzniku dalšího stadionu pro hokej

Pardubice 28. února (ČTK) - Pardubice chtějí být připravené na situaci, kdy by ve městě vznikla další, soukromá multifunkční sportovní hala pro lední hokej. O její výstavbě uvažuje většinový vlastník hokejového klubu HC Dynamo Pardubice Petr Dědek. Pokud by se hokej nehrál v dosavadní hokejové aréně, muselo by se pro ni najít nové využití. Na počátku tisíciletí byla velmi nákladně opravena a profesionální hokej a výchova hokejové mládeže tvoří hlavní součást jejího provozu. Město proto zadalo své společnosti Rozvojový fond Pardubice, která arénu vlastní, aby zpracovala variantní model investičních a provozních výdajů objektu.

"Pracujeme se čtyřmi variantami, některé jsou docela zajímavé. Mohou z toho vzejít zajímavé závěry i v případě, že by se další multifunkční hala nestavěla," řekl ČTK Ondřej Šebek, místopředseda představenstva pověřený řízením fondu. Konkrétnější být nechtěl, připustil například možnost, že by nová hala mohla uvolnit původní arénu pro některé míčové sporty, pro něž se dosud plánovalo umístění v chystané atletickém areálu na Dukle.

Varianty provozního a investičního modelu zatím zpracovávají poradenské firmy. Výsledky by mělo vedení města dostat do konce května.

Kde by měla nová hala stát, zatím není jasné, neoficiálně se mluví o pozemcích v areálu dostihového závodiště. "Plánujeme arénu, která bude patřit multifunkčností mezi nejmodernější v Evropě, s hotelem, kongresovým centrem. Hala bude odpovídat technickému vybavení v NHL," uvedl Dědek. Představitelé města podle něj přijali jeho nabídku k jednání o podmínkách spolupráce.

Podle Šebka by výsledky zpracovávaných variant byly podkladem k rozhodnutí, zda výstavbu nového stadionu podpoří, či ne. Jak ČTK řekl lídr opozičního uskupení Pardubáci společně František Brendl, Petr Dědek by mohl po městě požadovat kvůli výstavbě haly například nákladné vybudování příjezdové silnice, okružní křižovatky či parkovacích ploch.

V roce 2001 podstoupil zimní stadion rozsáhlou rekonstrukcí, celkové náklady přesáhly 300 milionů korun. Kapacita byla zvýšena na 9300 míst, před sezonou 2007/2008 byla aréna dostavěna podle původního projektu z roku 2001, díky dostavbě západní tribuny dosáhl počet míst 10.194. Později se po redukci míst k stání snížila na 9000 míst.