Pardubice zařadí dalších 25 městských bytů mezi startovací bydlení

Pardubice 15. srpna (ČTK) - Pardubice zařadí dalších 25 městských bytů mezi startovací bydlení. Radní dnes schválili novou výzvu pro letošní rok, celkem tak bude těchto bytů 225. Nájemníci budou platit první tři roky 80 korun za metr čtvereční, čtvrtý rok 100 korun za metr čtvereční, řekl ČTK náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD).

"I tak jsme hluboce pod 50 procenty tržního nájemného, které je dnes 220 korun za metr čtvereční. Už v poslední výzvě se ukázalo, že zájem mezi mladými lidmi nepolevil, naopak je pořád obrovský," uvedl Rychtecký.

Radnice pronajímá od roku 2015 malometrážní byty o dispozicích 1+kk a 1+1 v různých částech města v panelových i cihlových domech. Nová výzva bude zahrnovat lokality v ulicích Mladých, Okrajová, Bělehradská, Gagarinova. Železničního pluku a Sokolovská. V nabídce jsou tentokrát i dva byty 3+1.

Město zájemce o nájemné ve startovacích bytech losuje. Žádosti bude přijímat 5. a 6. října, losování se uskuteční 17. října. Nájemní smlouvy budou uzavřeny na období od 1. února 2023. Hlásit se mohou lidé do 30 let, případně páry, kterým je v součtu maximálně 65 let. Podmínkou je také bezdlužnost vůči městu.