husqvarna

Pardubice chtějí postavit novou ZUŠ za 150 milionů Kč bez DPH

Pardubice 14. září (ČTK) - Město Pardubice plánuje výstavbu nové budovy pro Základní uměleckou školu Lonkova, která nemá vlastní budovu a platí komerční nájemné. Radnice vyhlásí architektonickou soutěž. Maximální náklady na stavbu mají být 150 milionů korun bez DPH, uvedl magistrát v tiskové zprávě.

ZUŠ Lonkova má několik odloučených pracovišť, za hlavní pracoviště platí tržní nájemné. Město se proto rozhodlo vybudovat pro školu novou budovu na pozemku v ulici Stavbařů, kde je teď Základní škola a Praktická škola Svítání.

Svítání by se ke konci roku 2022 mělo přestěhovat do Klášterní ulice, kde rekonstruuje budovu. V ulici Stavbařů budova patří městu a radnice ji dá zbourat. "Snažili jsme se najít takové řešení, které by škole zajistilo dostatečné prostory a navíc umožnilo sloučit některá odloučená pracoviště do jednoho objektu," řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD).

Do nové školy se přestěhují odloučená pracoviště v ulicích Mozartova, Nová a Kosmonautů. Ostatní, která fungují při ZŠ Dubina, ZŠ Svítkov a ZŠ Lázně Bohdaneč, zůstanou na svém místě, aby je žáci těchto škol měli co nejblíže.

Architektonická soutěž bude mít omezený počet účastníků, kvalifikuje je odborná porota. Autor vítězného návrhu bude mít poté možnost získat zakázku na dopracování návrhu do finální podoby a následně zpracovat i projektovou dokumentaci. S výstavbou nové budovy by město mohlo začít v letech 2023 a 2024. "Věřím, že množství hodin práce, které tomuto projektu ve spolupráci s městem věnujeme, povede k již více než 50 let toužebně očekávanému cíli," řekl ředitel ZUŠ Jiří Kabát.