Cime 3 kvartal 2024

Pardubice chtějí nabídnout areál kasáren T.G. Masaryka investorům

Pardubice 5. června (ČTK) - Pardubice chtějí nabídnout areál léta opuštěných kasáren T.G. Masaryka investorům. Na přípravu a zorganizování výběrového řízení si zřejmě najmou poradenskou firmu, jako tomu bylo v případě prodeje areálu bývalé Tesly v Kyjevské ulici. Město ale předem stanoví, k jakému by účelu by měla část území sloužit, řekl ČTK náměstek primátora Jan Nadrchal (ANO).

"Budeme mít definované některé základní parametry, které tam chceme splnit. U Tesly to bylo nechané velmi volné, obecné, podmínek bylo velmi málo, tady by to bylo trochu více svázané požadavky města," uvedl Nadrchal.

Pardubice by například mohly požadovat, aby část prostor byla vyčleněna pro základní a mateřskou školu nebo sociální služby, potřeby této části města již magistrát shromažďuje. V sousedství chce v budoucnu developerská společnost Black Bird Real Estate vybudovat v prvních dvou etapách 1260 bytů. Podmínkou pro investora v kasárnách bude také vybudování dopravního napojení lokality.

Územní plán stanovuje pro území základní regulativy, například omezení výšky zástavby. "Neumím si představit, že by v této části města vyrostly výškové budovy," uvedl Nadrchal.

Na podzim by podle něj Pardubice měly schvalovat požadavky města, potom by měla být vybrána poradenská firma. Termín vypsání vlastní soutěže na prodej areálu zatím není jasný.

Kasárny T.G. Masaryka patří městu od roku 2014. Magistrát si v minulosti nechal na využití zpracovat studii a zvažoval, že území nabídne investorům. V minulosti se přihlásil také soukromý subjekt, který tam chtěl postavit základní církevní školu. Zatím je v prázdném areálu záchytné parkoviště. Na pozemku na okraji již dlouho plánuje ministerstvo práce a sociálních věcí výstavbu nového úřadu práce, který je dosud na několika pracovištích po městě.