Cime 3 kvartal 2024

Panenské Břežany vyhlásily architektonickou soutěž na obnovu kulturního domu

Panenské Břežany (u Prahy) 4. října (ČTK) - Panenské Břežany u Prahy vyhlásily architektonickou soutěž na obnovu kulturního domu. Podle výsledků rozhodnou, zda jej opraví, nebo zbourají a postaví nový. Konat by se v něm měly nejen společenské, ale i sportovní akce. Návrhy mohou architekti odevzdat do 6. prosince, uvedla dnes v tiskové zprávě za organizátory soutěže Petra Peterková.

Obecní dům je na návsi a architekti by měli do návrhu zahrnout i její částečnou úpravu. Zapojení do okolní zástavby by mělo být podle zadání citlivé a celkové pojetí domu nadčasové. "Pro obec s 650 obyvateli se jedná o nemalý krok pro zlepšení společenského života v rámci obce," uvedl starosta Panenských Břežan Martin Hakauf. Počítá se podle něj s investičními náklady 25 milionů korun bez DPH.

V porotě zasednou architekti i vedení obce. Její předsedkyní bude architektka Markéta Zdebská. Zájemci o účast v soutěži se mohou 13. října zúčastnit organizované prohlídky domu. Vítěz soutěže získá odměnu ve výši 200.000 korun, poté by měl zpracovat i projektovou dokumentaci pro obnovu kulturního domu.