Cime 2 kvartál 2024

Palačovskou spojku postaví za 2,184 miliardy korun sdružení tří firem

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) (ČTK) – Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) uzavřelo smlouvu na stavbu takzvané Palačovské spojky. Za nabídkovou cenu 2,184 miliardy korun bez DPH ji postaví sdružení firem COLAS CZ, Colas Hungária Zrt a FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby. Na twitteru to dnes uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Silnice mezi Lešnou na Vsetínsku a Palačovem na Novojičínsku propojí páteřní komunikace I/35 a I/48, místo níž vzniká dálnice D48. Stavba podle Mátla začne na přelomu května a června letošního roku.

Součástí zakázky je stavba silnice I/35 o délce 5,2 kilometru a dálnice D48 o délce 3,7 kilometru. S novostavbou silnice I/35 počítá ŘSD v úseku mezi Lešnou a Palačovem. Mezi Dubem, částí Starého Jičína na Novojičínsku a Palačovem, postaví silničáři další úsek dálnice D48. Částečně k tomu využijí těleso současné silnice I/48. Vznikne i nová mimoúrovňová křižovatka dálnice D48 a silnice I/35 v Palačově. První řidiči by se po Palačovské spojce měli projet v roce 2025.

Přípravné práce začaly loni. Cílem stavby je podle zástupců ŘSD převedení dopravy z velmi vytížené trasy silnice I/35 na nově vybudovanou čtyřpruhovou komunikaci I/35 s napojením na dálnici D48 u Palačova. Spojka zřejmě nejvíce uleví městu Hranice na Přerovsku a také obcím, přes které je nyní vedena doprava po silnici I/35. Patří mezi ně Hustopeče nad Bečvou, Milotice nad Bečvou a Teplice nad Bečvou na Přerovsku.