husqvarna

Palačovskou spojku by mělo za 2,184 miliardy korun postavit sdružení firem

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) (ČTK) – Takzvanou Palačovskou spojku by mělo postavit sdružení firem COLAS CZ, Colas Hungária Zrt a FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby. Silnice mezi Lešnou na Vsetínsku a Palačovem na Novojičínsku propojí páteřní komunikace I/35 a I/48, místo níž vzniká dálnice D48. Zhotovitele za nabídkovou cenu přesahující 2,184 miliardy korun bez DPH vybralo Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), uvedl dnes na twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

V úseku mezi Lešnou a Palačovem počítá ŘSD s novostavbou silnice I/35. Mezi Dubem, částí Starého Jičína na Novojičínsku, a Palačovem, je součástí zakázky rekonstrukce dálnice D48. Vznikne i nová mimoúrovňová křižovatka dálnice D48 a silnice I/35 v Palačově. Stavba silnice I/35 o délce 5,2 kilometru a dálnice D48 o délce 3,7 kilometru má stavební povolení v právní moci, zahájení stavby plánuje ŘSD podle Mátla ve druhém letošním čtvrtletí. První řidiči by se po Palačovské spojce měli projet v roce 2025.

Přípravné práce začaly loni. Cílem stavby je podle zástupců ŘSD převedení dopravy z velmi vytížené trasy silnice I/35 na nově vybudovanou čtyřpruhovou komunikaci I/35 s napojením na dálnici D48 u Palačova. Spojka zřejmě nejvíce uleví městu Hranice na Přerovsku a také obcím, přes které je nyní vedena doprava po silnici I/35. Patří mezi ně Hustopeče nad Bečvou, Milotice nad Bečvou a Teplice nad Bečvou na Přerovsku.