husqvarna

Pacov připravuje opravu atletického stadionu za takřka šest milionů korun

Pacov (Pelhřimovsko) 11. srpna (ČTK) - Pacov na Pelhřimovsku připravuje opravu atletického stadionu za takřka šest milionů korun. Je to nejvytíženější stadion v Pacově, v provozu je 13 let. Vedle atletického TJ Slavoj Pacov stadion využívají pro sportování i hasiči, fotbalisté či veřejnost. Nyní potřebuje opravu povrchu i jeho podloží. ČTK to za TJ Slavoj Pacov řekl Radek Vitovský.

"Betonová místa už jsou propadlá, už jsou tam vyloženě ďolíky, potom jsou tam propadlé obrubníky, už se to bortí a po každé zimě, když tam nateče voda, tak se to trhá. A tartanová dráha už je taky vyšlapaná," popsal závady sportoviště Vitovský.

Stadion podle něho město potřebuje, bez něj by se ve městě nemohly pořádat žádné závody a hrozil by zánik atletického oddílu, který má asi 160 členů.

Stadion byl v nedávné době víc využívaný i kvůli tomu, že se rekonstruoval stadion v Jihlavě. Závody se vedle Třebíče přesunuly také do Pacova. "Teď už jsou největší závody za námi, byly tam každý týden, někdy dvakrát do týdne a většinou ten víkend sobota nebo neděle," řekl Vitovský.

V Pacově se konají oddílové závody. Je také dějištěm Banes mítinku, který se koná už přes 50 let. "Byl tam i (koulař) Tomáš Staněk, který tam letos hodil nejlepší český výkon," řekl Vitovský. Na nedávných závodech byl také vícebojař Adam Sebastian Helcelet. "Bývá tam druhá liga mužů, první liga žen. V minulých letech tam bylo i mistrovství České republiky veteránů, je tam i řada dětských závodů, přípravek nebo starších žáků, kterých se účastní až 300 závodníků," řekl Vitovský.

Opravu bude hradit město a měla by být hrazená také z dotace. Zahájená by mohla být příští rok zjara.