Komatsu potřebu bagr

Otrokovická radnice chystá demolici městských bytových domů v lokalitě Hurdisky

Otrokovice (Zlínsko) 18. listopadu (ČTK) - Otrokovická radnice chystá stržení městských bytových domů v lokalitě Hurdisky a stavbu nového sociálního bydlení. Do uvolnění starých takzvaných Hurdisových domů zbývá vystěhovat několik posledních nájemníků. Všichni dosud odstěhovaní našli nový domov v jiných městských bytech nebo v jiné formě nájemního bydlení, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí radnice Lenka Vaculová.

"Jakmile budeme mít všechna potřebná povolení a bude vyřešeno odstěhování posledních nájemců, začneme s demoličními pracemi. Předpoklad je příští rok," řekla ČTK Vaculová.

Město počítá v rámci projektu "Nové Hurdisky - sociální bydlení Otrokovice“ s výstavbou 44 bytů ve třech bytových domech. "Převládat budou byty dvoupokojové, kterých má město nedostatek, a po kterých je aktuálně v rámci městského nájemního bydlení nejvyšší poptávka. Domy nebudou podsklepené,," uvedla mluvčí. Město již vybralo zpracovatele projektu, výše nákladů ještě není známá.

Staré Hurdisovy domy jsou podle radnice ve špatném stavu. Město zvažovalo, jak s nimi naloží. "Po zvážení všech analýz jsme dospěli k jednoznačnému závěru, že nejlepší varianta bude objekty zbourat a postavit zde nové byty určené k zajištění obecního nájemního bydlení s využitím dotačních prostředků na sociální a dostupné bydlení. Všem nájemcům jsme současně nabídli pomoc při hledání nového bydlení," uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková (ANO).

Variantou byla také rekonstrukce objektů. "Budovy jsou v takovém technickém stavu, že jejich oprava je téměř nereálná a finančně by byla nákladnější než demolice a nová výstavba. Navíc počet bytů bude navýšen a život v novém lidem přinese vyšší komfort bydlení," uvedla starostka.