Komatsu potřebu bagr

Otrokovice zbourají staré bytové domy, na jejich místě postaví jiné

Otrokovice (Zlínsko) 22. června (ČTK) - Do konce června začne bourání bytových domů v Otrokovicích na Zlínsku v lokalitě Hurdisky. Staré Hurdisovy domy jsou podle radnice ve špatném stavu. Na jejich místě plánuje město výstavbu tří bytových domů celkem s 42 byty, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Lenka Vaculová.

Zbourány budou čtyři domy, ve dvou etapách budou vždy zbourány dva bytové domy. "Zhotovitel zpracoval technologický plán bouracích prací, ze kterého jsou patrné všechny kroky, aby nemohlo dojít k nestabilitě jednotlivých konstrukcí. V jednotlivých etapách pak bude postup bouracích prací totožný. Pro každou etapu budou vymezeny také plochy pro separaci a třídění jednotlivých materiálů z bouraných konstrukcí, kde bude docházet k roztřídění a přípravě odpadů," uvedl vedoucí odboru rozvoje města Erik Štábl.

Objekty budou odpojeny od sítí, bude se demontovat vybavení i střešní krytina. Poté přijdou na řadu svislé konstrukce, základy a další zpevněné plochy. Počítá se také s terénními pracemi, které lokalitu připraví pro novou výstavbu.

"Nacházíme se na začátku záměru vybudovat nové přívětivé a bezpečné bydlení pro ty, co ho potřebují. Na místě starých Hurdisek vzniknou tři dvoupodlažní obytné domy, každý se čtrnácti bytovými jednotkami o dispozicích 1+kk, 2+kk a 3+kk. Jejich uspořádání vyhovuje svou velikostí potřebám města pro nájemní bydlení. Ke každé bytové jednotce bude náležet buď terasa, nebo balkon. Budoucí obyvatelé budou mít k dispozici také sklepní kóji v přízemí každého z objektů," uvedla starostka Hana Večerková (ANO). Stavba bytových domů bude stát 150 milionů korun.