husqvarna

Otrokovice postaví v Hložkově ulici bytový dům, zájemcům nabídne deset bytů

Otrokovice (Zlínsko) (ČTK) - Nové městské bydlení nabídne novostavba bytového domu v Hložkově ulici v Otrokovicích na Zlínsku. Bude v něm deset bytů o velikosti 2+kk a 1+kk. Náklady na stavbu činí 28,3 milionu korun. Městu se podařilo získat dotaci, která by mohla činit až 17,5 milionu korun, sdělila dnes ČTK mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová. Práce by měly začít příští rok v březnu, s dokončením stavby počítá město ve druhé polovině roku 2025.

Poptávka po městském bydlení podle otrokovické starostky Hany Večerkové (ANO) převyšuje nabídku. "Město Otrokovice vlastní celkem 433 městských bytů. Tyto byty jsou určeny pro různé skupiny obyvatel. V průběhu jednoho roku přidělíme bydlení přibližně deseti až dvaceti novým nájemníkům. Největší je pak poptávka po bytech o velikosti 2+1," uvedla Večerková.

Připravovaný čtyřpodlažní dům bude mít sedm bytů 2+kk a tři byty 1+kk, čtvrté podlaží bude podkrovní s vikýři. Součástí bezbariérového domu s výtahem bude místnost pro sociálního pracovníka nebo domovníka. Vnitroblok domu by měl sloužit jako klidový prostor se zelení, lavičkami a případnou možností vybudování malého dětského hřiště pro předškolní děti.

Město s necelými 18.000 obyvateli připravuje také výstavbu takzvaných Nových Hurdisek, tedy tří bloků bytového domu se 42 byty a příslušenstvím. "U tohoto projektu máme příslib dotace, proto intenzivně řešíme dopracování všech potřebných dokumentů, aby stavba mohla začít co nejdříve. Vzhledem k tomu, že celkové náklady projektu přesahují 185 milionů korun, počítáme s financováním prostřednictvím úvěru. I v tomto ohledu využijeme v maximální možné míře nabídku zvýhodněného úvěru s úrokem tři procenta a fixací po celou dobu splácení," uvedla starostka. Pokud vše půjde podle plánu, stavba by podle ní mohla začít na přelomu let 2024 a 2025.

Nové Hurdisky nahradí staré Hurdisovy domy, které nechalo město před nedávnem zbourat. Podle zástupců radnice byly ve špatném stavu. Demolice zahrnovala čtyři bytové domy.