Komatsu potřebu bagr

Otrokovice obnoví v několika etapách sídliště Trávníky,vzniknou parkovací místa

Otrokovice (Zlínsko) 30. června (ČTK) - Radnice v Otrokovicích na Zlínsku obnoví sídliště Trávníky. Práce začnou v polovině letních prázdnin. Projekt je rozdělený do osmi etap, které by podle odhadů měly trvat devět let. Výsledkem by mělo být až 300 nových parkovacích míst, zrekonstruované chodníky, dětská hřiště, sportoviště i zeleň v okolí, sdělila dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Lenka Vaculová.

Sídliště Trávníky bylo z velké části postaveno v 60. a 70. letech minulého století. Žije na něm téměř 3500 lidí ve zhruba 1700 bytech.

V srpnu začne první etapa obnovy, ulice Kpt. Nálepky bude rozšířena, vzniknou tam nová parkovací místa, rekonstruovány budou chodníky, veřejné osvětlení a obnovena zeleň. Investice, která by měla být hotová letos na podzim, vyjde na více než devět milionů korun. Město ji bude hradit z rozpočtu.

"Sídliště ve městě jsou přestárlá a čím dál více se začínají projevovat zejména kapacitní nedostatky v dopravním řešení. Sídliště byla budována v době, kdy na pět bytů připadlo jedno vozidlo. Dnes je trend opačný. Na jeden byt připadají běžně vozidla dvě. Hledali jsme řešení, kdy jsme zvažovali parkovací dům i odstavné plochy v okrajových částech města. Přesto jsme se stále potýkali s převažujícím názorem, že každý chce mít vozidlo co nejblíže svému bydlišti. Zrodil se tak projekt regenerace panelového sídliště, který počítá s rozmístěním nových parkovacích míst plošně ve všech částech zastavěné lokality," uvedla starostka Hana Večerková (ANO).

Projekt obnovy sídliště se netýká jen dopravy, ale i veřejných ploch pro odpočinek, zábavy i zeleně. "Vzhledem k velikosti lokality a celkovému objemu financí je vše rozvrženo do jednotlivých etap po letech. K urychlení realizace by mohla výrazně přispět dotace, která by pomohla projekt financovat," uvedla starostka. Město bude opakovaně žádat o dotaci z EU nebo jiných dotačních titulů.