Cime 3 kvartal 2024

Ostrov připravuje projekt na sportovní halu za více než 80 milionů korun

Ostrov (Karlovarsko) 25. ledna (ČTK) - Ostrov na Karlovarsku připravuje projekt na stavbu sportovní haly za více než 80 milionů korun. Záměrem města je demolice haly u gymnázia, která nevyhovuje současným požadavkům, a na jejím místě chce postavit novou. Projekt chce radnice dokončit ještě letos, poté bude řešit možnosti financování, řekl dnes novinářům místostarosta Ostrova Marek Poledníček (nez.).

Studie navrhuje výstavbu nové haly, vedle které bude další objekt se zázemím a sociálním zařízením. Na projektovou dokumentaci dá město dva miliony korun. Hotový projekt pak ukáže konečnou podobu haly i celkové náklady. Původně radnice počítala s částkou kolem 80 milionů korun, vzhledem k aktuálním cenám na stavebním trhu se cena patrně ještě zvýší. Město proto bude žádat o dotace.

Projekt ale ještě čekají úpravy. "S ohledem na vývoj zelené politiky v Evropě se změnila pravidla, že jsme povinni u každé nové stavby doplnit prvek, který bude efektivně hospodařit s energií, buď tepelné čerpadlo nebo třeba fotovoltaické panely," uvedl Poledníček. Vedení města se zatím přiklání k fotovoltaice. Primárně bude hala odebírat teplo z nedalekého gymnázia.

Sportovní hala patří tělovýchovné jednotě Ostrov, což je nezisková zájmová organizace sdružující osm sportovních oddílů. Kromě haly pronajímá také lyžařský areál se dvěma vleky v Novém Městě u Jáchymova.