Komatsu potřebu bagr

Ostravské komunikace začnou opravovat Čapkovu ulici v Ostravě-Radvanicích

Ostrava 11. července (ČTK) - Společnost Ostravské komunikace začne v pondělí opravovat Čapkovu ulici v Ostravě-Radvanicích. Kompletně tam vyspraví povrch vozovky, částečně vybuduje nové chodníky a také postaví nové autobusové zastávky s přístřešky. Stavba potrvá do listopadu a bude bez DPH stát 17,5 milionu korun. ČTK to sdělila mluvčí firmy Eva Kijonková.

"Plánované práce začnou opravou chodníku, kde na silničáře čekají bourací a výkopové práce, pokládka štěrkových podkladních vrstev, osazení nových obrubníků a pokládka nové dlažby," uvedla Kijonková.

Stavba bude rozdělena do tří etap. "Postupně budeme rozbíhat další plánované etapy této rekonstrukce. Dočasně se tím zkomplikuje pohyb po Čapkově ulici v rozsahu od ulice Kobrova po Fryštátskou ulici, tedy po spojnici I. třídy mezi Ostravou a Petřvaldem," uvedl výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Rekonstrukce vozovky bude zahrnovat opravu silničních obrub, odvodnění, frézování živičných vrstev, bourání a opravu plochy autobusových zastávek. Oprava chodníku se bude týkat úseku Čapkovy ulice od křižovatky s Kobrovou po křížení s Tomicovou ulicí.

U ulice U Stavisek firma zbourá staré a následně postaví dva nové autobusové přístřešky u léčebny dlouhodobě nemocných. "Nové zastávky budou prosklené, moderní a vybavené lavičkami tak, aby odpovídaly současnému standardu cestování hromadnou dopravou," uvedl ředitel Ostravských komunikací Daniel Lyčka.

Řidiči musí v místě opravy silnice počítat s odklonem dopravy a objížďkami, zastávky budou dočasně přemístěny. "Za dočasné nepohodlí se předem omlouváme. Budeme pracovat tak, abychom vše dokončili do 5. listopadu," uvedl Uhlíř.

Stavbu chodníku a autobusových zastávek platí ze svého rozpočtu městský obvod Radvanice a Bartovice. Zbývající práce zaplatí město Ostrava.