Komatsu potřebu bagr

Ostrava prodá komplex nemovitostí sousedících s někdejší budovou jatek

Ostrava 16. září (ČTK) - Ostrava prodá komplex nemovitostí sousedících s historickou budovou někdejších jatek, které se nyní kompletně opravují. Oblast nazvaná Rezidence Stodolní se nachází v centru města mezi ulicemi Porážková, Stodolní a Masná a má rozlohu 3747 metrů čtverečních. Nabídky je možné posílat do 30. listopadu. Novinářům to dnes sdělil primátor Tomáš Macura (ANO). Město na základě znaleckého posudku požaduje minimální cenu zhruba 23,6 milionu korun. Očekává ale, že s ohledem na skutečnost, že jde o lukrativní území, obdrží vyšší nabídky.

Komplex nemovitostí se nachází v městské památkové zóně a byl postaven v letech 1927 až 1928. Celou oblast město postupně rekonstruuje a dostavuje tak, aby tam vytvořilo novou funkční čtvrť. Dominantou bude městská galerie, která se po modernizaci přesune právě do objektu jatek, ale v místě má vzniknout rovněž zázemí pro administrativu, služby či bydlení. Dostavbu ulice Masná plánuje město na rok 2022. Ulice bude doplněna o bytové domy. První město dokončilo už letos v červnu, a to na křížení s Janáčkovou ulicí.

"Město v minulosti nabylo některé nemovitosti v území se záměrem scelit vlastnictví do jedné ucelené plochy, a tím získat možnost určovat budoucí podobu a rozvoj této lokality v centru města ve vazbě na ostatní zde realizované projekty," uvedl Macura. Připomněl, že dříve město zvažovalo, že by objekty využilo k vybudování městského multižánrového kulturního centra, nakonec ale záměr přehodnotilo. "Je tedy na místě najít pro něj nové smysluplné využití se zapojením soukromého kapitálu," řekl primátor.

Město chce nemovitosti prodat jako celek. Cílem je jejich celková rekonstrukce a případná dostavba. "Budovy, které jsou součástí nabízených ploch, jsou ve špatném technickém stavu a bez jakéhokoli využití. Z průběžných jednání s investory o toto území registrujeme zájem, vyhlášením záměru prodeje tak otevíráme možnost investorům podat oficiální nabídky," řekla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová (ANO). Město bude při výběru posuzovat nejen smysluplnost záměru investora, ale také synergii jeho projektu s okolím. "Podmínky výzvy z hlediska požadovaných funkcí jsme záměrně nastavili volně tak, abychom investory předem neomezovali v přemýšlení o podobě a náplni jejich návrhů," doplnila Bajgarová.