Komatsu potřebuju Bagr

Ostrava má jako první v ČR plochu speciálně připravenou pro výcvik motocyklistů

Ostrava 13. července (ČTK) - Ostrava má jako první město v Česku plochu speciálně připravenou a vybavenou pro řidičský výcvik a závěrečné zkoušky motocyklistů. V těchto dnech ji v Přívozu dobudovala společnost Ostravské komunikace, město Ostrava do toho z rozpočtu investovalo zhruba 35 milionů korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí Ostravských komunikací Eva Kijonková.

"Především jsme chtěli udělat účinný krok ke snížení počtu dopravních nehod a smrtelných zranění motocyklistů nejen na území našeho města. Současně je nutné myslet na efektivní přípravu uživatelů elektrických mopedů, skútrů, elektrokol a dalších moderních dopravních prostředků individuální přepravy," uvedla náměstkyně ostravského primátora Zuzana Bajgarová (ANO).

Akreditovaná zkušební zpevněná asfaltová plocha s autorizovaným vjezdem a výjezdem včetně infrastruktury pro závěrečné zkoušky uchazečů o řidičské oprávnění je k dispozici i pro cvičné jízdy. Stavbaři spolupracovali se Sdružením Ostrava bezpečná doprava!!! a Centrem bezpečné jízdy Libros, které nechalo za pět milionů korun rekonstruovat přilehlou budovu pro zázemí zkušebních komisařů, majitelů autoškol a jejich klientů.

Zástupce sdružení Dalimil Frič uvedl, že plocha bude v provozu celoročně a poslouží také všem motorkářům, kteří už sice řidičský průkaz mají, ale chtějí se zdokonalit v bezpečném ovládání svého stroje. Instruktoři chtějí do výcviku zařadit také smykovou desku a terénní jízdy na polygonu Librosu. "Plocha bude sloužit i pro závěrečné zkoušky řidičů vozidel do 3,5 tuny - skupiny B a pro volnočasové aktivity," uvedla Kijonková.