Cime 2 kvartál 2024

Opravy tramvajové trati zkomplikují do poloviny května dopravu v Jablonci

Jablonec nad Nisou (ČTK) - Opravy tramvajové trati zkomplikují do poloviny května dopravu na příjezdu do Jablonce nad Nisou od Vratislavic. Pro veškerou dopravu bude od soboty uzavřená Liberecká ulice od kruhového objezdu v Tovární ulici po křižovatku s ulicí Budovatelů, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jana Fričová. Kvůli opravám bude navíc jednosměrný provoz v ulici U Nisy u křižovatky s Libereckou, uzavřená bude u spodního výjezdu ulice Na Vršku. Uzavírky by měly skončit do 14. května.

Kvůli uzavření Liberecké ulice bude veškerá doprava odkloněná na kruhovém objezdu v Tovární ulici směrem na Tanvald přes okružní křižovatku v Rýnovické ulici a pak centrem města. "Z centra města na Vratislavice je nejlépe jezdit rychlostní komunikací z Rýnovic do Liberce," doplnila Fričová. Od úterý 4. dubna bude navíc kvůli rekonstrukci mostu v Nové Pražské ulici omezený příjezd do Jablonce od Rychnova, kamiony musí jezdit přes Železný Brod a Tanvald.

Po objízdných trasách budou jezdit v Jablonci motoristé, ale také autobusová linka X11, která už přes rok a půl nahrazuje kvůli rekonstrukci tramvajové spojení mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. "Náhradní autobusová doprava linky X11 povede po objízdné trase ze zastávky Brandl ulicemi Tovární, Rýnovická, Liberecká a Budovatelů do zastávky v Tyršových sadech," doplnila mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) Martina Poršová.

Kvůli uzavírce se podle Poršové na lince X11 přesunou zastávky v Liberecké ulici. "Ve směru do Tyršových sadů budou autobusy náhradní dopravy stavět v Liberecké na společné zastávce s linkou 104 MHD, ve směru do Liberce budou stavět v zastávce Budovatelů, která je také společná s městskou linkou 104 MHD. Kvůli objízdné trase budou spoje X11 z Jablonce nad Nisou odjíždět o tři minuty dřív," dodala Poršová. Nové jízdní řády a mapa s objízdnou trasou jsou podle ní dostupné na webu dopravního podniku.

Oprava trati navazuje na rekonstrukci tramvajového spojení mezi Libercem a Jabloncem, na které se pracuje od července 2021. Stavba bezmála za tři čtvrtě miliardy korun je rozdělená na čtyři úseky, na nichž se pracuje souběžně. Hotová by měla být v červnu. Po dokončení modernizace povede trať přes nový most v Zeleném Údolí a bude mít i větší poloměr oblouků. Úsek z Vratislavic do Jablonce ale zůstane jednokolejný, přidat další kolej není podle dopravního podniku třeba, na trase je dost výhyben.