Cime 1 kvartál 2024

Opravy Svitavské ulice v Moravské Třebové budou pokračovat na jaře

Moravská Třebová (Svitavsko) 9. prosince (ČTK) - Opravy Svitavské ulice v Moravské Třebové na Svitavsku přes zimu pokračovat nebudou. Stavební firma se vrátí znovu na jaře. Ulice, kde byla od května dopravní omezení, je teď znovu průjezdná, uvedla radnice v tiskové zprávě. Komunikace je jednou z příjezdových cest do města, radnice ji opravuje za 20 milionů korun bez DPH.

"Jedná se o jeden z nejdůležitějších projektů roku 2021, díky kterému se ulice stane moderní a reprezentativní branou do města," uvedl mluvčí města Václav Dokoupil.

Město se pro investici rozhodlo kvůli havarijnímu stavu kanalizace a vodovodu či poškozenému stavu vozovky. Také lipová alej byla na hranici životnosti. Rekonstrukce by měla zlepšit bezpečnost automobilové a cyklistické dopravy. Po opravě vzniknou i nová parkovací místa.

Letos stavební firma opravovala úsek od od J. K. Tyla po Dr. Janského u Penny marketu. "Jsou položeny podkladní vrstvy vozovky a silnice je v celém úseku průjezdná bez omezení. Na jaře roku 2022 bude dokončena finální obrusná vrstva komunikace, dopravní značení a nezbytné terénní úpravy," řekl starosta Miloš Mička (Změna pro Třebovou).

V lokalitě je i další investor, Pardubický kraj tam staví novou nemocnici následné péče. Po dobu prací tak zůstává uzavřená část Školní ulice. Stavební firma tam podle dohody s městem položí nový chodník, který vede k evangelickému kostelu.

Součástí městské investice byla modernizace kanalizace v Údolní ulici. Povrchová voda byla původně svedena do zatrubněného potoka. Při vydatných srážkách voda opakovaně vytopila sklepy rodinných domů.

"Do budoucna počítáme s pokračováním budování nové kanalizace směrem k čerpací stanici. Komplexní řešení odvodu povrchových vod bude zakončeno výstavbou poldrů v údolí nad ulicí Údolní. Město má již zpracovanou projektovou dokumentaci a nyní čekáme na vyhlášení vhodného dotačního programu," dodal Mička.