Cime 3 kvartal 2024

Opravy omezí dopravu na Nuselském mostě v létě i na podzim

Praha 29. června (ČTK) - Řidiče na Nuselském mostě v Praze čekají vedle omezení dopravy po celé prázdniny i částečné uzavírky v září a říjnu. Důvodem jsou opravy mostu a tubusu stanice metra. Provoz metra omezen nebude. ČTK to dnes sdělila mluvčí pražského Dopravního podniku Aneta Řehková. Po Nuselském mostě, který je dlouhý téměř půl kilometru, projedou denně tisíce aut, vedou po něm také chodníky a uvnitř mostu je tubus metra.

První omezení pro řidiče začne na Nuselském mostě v neděli 1. července a potrvá do 31. srpna. Po tuto dobu bude provoz na mostě sveden v každém směru ze tří jízdních pruhů do dvou a pracovat se bude postupně na úsecích o délce zhruba 100 metrů. Provoz poté bude znovu omezen od 8. září do 13. října, ale tentokrát jen o víkendech od sobotních 08:00 do nedělních 15:00.

Nuselský most v předchozích letech podstoupil rekonstrukci za 288 milionů korun, při které byla mimo jiné opravena horní plocha mostovky a spodní deska tubusu, vyměněna vozovka nebo hydroizolační vrstvy. Most byl plně zprovozněn loni v listopadu. Tentokrát se bude podle Řehkové opravovat kvůli zatékání izolace stropu technických prostor stanice metra Vyšehrad a povrch chodníků. Zábor části silnice bude sloužit jako manipulační plocha pro přivážení a odvážení stavebního materiálu a odstavení stavebních strojů.