husqvarna

Opravovaný přivaděč u Jihlavy bude plně průjezdný od 15. října, včetně exitu 112

Jihlava 6. října (ČTK) - Opravovaný dálniční přivaděč u Jihlavy bude průjezdný v obou jízdních pásech od 15. října. Zároveň skončí uzavírka sjezdu z dálnice D1 na 112. kilometru ve směru od Prahy. Otevřou se také větve mimoúrovňových křižovatek navazujících na pravý jízdní pás tahu 38, který vede mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. V zimě bude trasa bez omezení. Technika se tam vrátí na jaře, kdy se bude opravovat levý jízdní pás přivaděče. V tiskové zprávě to dnes uvedl Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Omezení bude do listopadu na tahu 19 ve Stříbrných Horách kvůli zpevňování svahu v zatáčce.

Opravy přivaděče začaly letos na jaře, týkají se 5,6 kilometru hlavního tahu od Jihlavy k nájezdu na D1. "V příštím týdnu už se budou provádět zejména drobné dokončovací práce. Pokud nenastanou nějaké zásadní komplikace, plánujeme provoz na opravenou část přivaděče převést v průběhu soboty 15. října," uvedl Buček. Zakázku za 338 milionů korun bez daně podle dřívějších informací provádí firma Strabag.

Ve Stříbrných Horách na Havlíčkobrodsku zadalo ŘSD opravy na tahu 19 mezi Havlíčkovým Brodem a Přibyslaví, začaly v tomto týdnu. "Práce budou probíhat za provozu, který bude řízen kyvadlově průjezdným jízdním pruhem pomocí světelné signalizace," uvedl Buček. S tímto omezením musejí řidiči počítat do druhé poloviny listopadu.

Oprava bude stát 4,7 milionu korun bez daně, dělat ji bude firma Swietelsky stavební, s.r.o. Stavbaři budou ve Stříbrných Horách zajišťovat svah v prudké levotočivé zatáčce, který má podle Bučka tendenci ujíždět na soukromý pozemek pod komunikací. Kvůli tomu tam bude postavená nová opěrná zeď dlouhá skoro 25 metrů.