Cime 3 kvartal 2024

Opravená odpočívka Střechov na D1 bude uvedena do provozu začátkem září

Střechov nad Sázavou (Benešovsko) 15. července (ČTK) - Rekonstrukce odpočívky Střechov na dálnici D1 na Benešovsku je ve druhé polovině, do provozu má být uvedena začátkem září. Díky přestavbě se zvýší počet parkovacích stání. Součástí akce je i odtěžení svahu a vybudování 180 metrů dlouhé zdi a nové retenční nádrže, řekl dnes ČTK Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Práce začaly koncem dubna a podle dřívějších informací vyjdou na 128 milionů korun bez DPH.

"Stavba je od začátku charakteristická nasazením velkého počtu techniky i lidí," uvedl Buček. Nyní podle něj na staveništi pracuje 50 lidí, kteří mají k dispozici 15 těžkých strojů a 20 nákladních aut.

Kapacita odpočívky se téměř zdvojnásobí, přibude zhruba 90 míst. Stavbaři nad rámec investice ŘSD také zdemolovali původní nevyužívaný bufet a veřejné toalety. Nahradí je provozovna KFC s novým mobiliářem, dětským hřištěm a sadovými úpravami.

Odpočívka na 52. kilometru ve směru na Prahu vznikla v 70. letech 20. století při výstavbě D1, její část umístěná ve směru na Brno byla opravena v roce 2019.