husqvarna

Oprava vozovky na Palackého náměstí v Uherském Hradišti omezí dopravu

Uherské Hradiště 2. listopadu (ČTK) - Plánovaná oprava vozovky na Palackého náměstí poblíž centra Uherského Hradiště omezí dopravu. Po dobu prací, které by měly začít tento měsíc, se sníží kapacita parkovacích míst. Nutná bude i krátkodobá uzavírka vozovky při pokládce asfaltobetonového krytu, uvedl v tiskové zprávě mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.

"S ohledem na zimní období také nelze vyloučit přerušení prací a jejich dokončení v jarních měsících příštího roku, aby se v centru města eliminovalo zbytečné prodlužování nezbytných dopravních omezení z důvodu nepříznivých klimatických podmínek," uvedl starosta Stanislav Blaha (ODS). Město úsek opraví za 1,8 milionu korun.

Povrch vozovky na náměstí je poškozený. Stavbaři jej proto odfrézují a opraví trhliny a další defekty v podloží vozovky. Následovat bude položení nového asfaltobetonového povrchu vozovky a obnova vodorovného dopravního značení. U podélných parkovacích stání, která mají nedostatečnou únosnost konstrukce, řemeslníci kompletně vymění konstrukční vrstvy. Povrch parkovacích míst bude tvořit dlažba z kamenných kostek.