Komatsu potřebu bagr

Oprava třebíčského Václavského náměstí začne příští rok na jaře

Třebíč (ČTK) - Oprava třebíčského Václavského náměstí plánovaná původně na letošní rok začne až na jaře 2024. Podle starosty Pavla Pacala (Pro Třebíč) se zdržela kvůli nutnosti přepracovat původní projekt. Odhadované náklady jsou 13,5 milionu korun, částečně se na úhradě bude podílet také svazek Vodovody a kanalizace. Práce by měly skončit v srpnu příštího roku.

Na Václavském náměstí je nutné opravit hlavně inženýrské sítě. Zmizí z něho také kamenná dlažba, aby byl provoz automobilů tišší.

Původní projekt opravy náměstí dala radnice zpracovat už v roce 2017 v návaznosti na první etapu úprav, kterou bylo vybudování kruhového objezdu na členité křižovatce, jež náměstí z jihu uzavírala. Projekt stál 70.000 korun. Jeho letošní aktualizace vyšla na více než 100.000 korun, vyplývá z registru smluv.

Kruhový objezd s pěti rameny dalo město vybudovat v roce 2015. Náklady byly přibližně sedm milionů korun.

Radnice nyní hledá dodavatele prací, výběr by měl podle starosty skončit do února příštího roku, aby se mohlo od dubna pracovat. Součástí náměstí je malý park, autobusová zastávka nebo památník obětem komunismu instalovaný v roce 1996 z iniciativy Konfederace politických vězňů.