Cime 3 kvartal 2024

Oprava trati na křižovatce omezí provoz tramvají v centru Olomouce

Olomouc 30. června (ČTK) - Kvůli opravě trati na křižovatce Havlíčkovy ulice a třídy Svobody v centru Olomouce nebudou od pondělí 11. července do neděle 14. srpna jezdit tramvaje mezi náměstím Národních hrdinů a okresním soudem. Náhradní autobusová doprava v tomto úseku zavedena nebude, sdělila dnes ČTK mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Anna Sýkorová.

Tramvajové linky číslo 1 a 2 v době opravy křižovatky pojedou po svých trasách, linky číslo 3, 6 a 7 nebudou provozovány. Tramvaje číslo 4 nahradí linka X4, která pojede v obou směrech přes tržnici a třídu Kosmonautů podle výlukových jízdních řádů. Tramvajová linka X2/5 pojede jen v pracovních dnech z Neředína přes zastávky Palackého, Náměstí Republiky, Kosmonautů, Šantovka a Trnkova. V opačném směru pojede tramvajová linka X5/2. Tramvajová linka číslo 5 bude jezdit jen ve dnech pracovního klidu.

"Všechny linky budou vedeny dle výlukových jízdních řádů, které budou k dispozici na webu www.dpmo.cz a na zastávkových označnících," dodala Sýkorová.