Komatsu potřebuju Bagr

Oprava tratě mezi Karlštejnem a Berounem má pravomocné územní rozhodnutí

Beroun 1. března (ČTK) - Plánovaná rekonstrukce železniční tratě mezi Karlštejnem a Berounem má pravomocné územní rozhodnutí. O stavební povolení chce Správa železnic požádat ještě letos, práce by měly naplno začít v příštím roce. Během rekonstrukce budou vlaky jezdit po jedné koleji, výluky mají být omezeny na nutné minimum. Celkové investiční náklady stavby jsou 1,7 miliardy korun, informovala dnes ČTK mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Traťová rychlost se po rekonstrukci zvýší nejdříve na 100 kilometrů v hodině, po zprovoznění zabezpečovacího systému ETCS na 120 kilometrů v hodině. V úseku mezi stanicemi dlouhém 7,1 kilometru stavbaři opraví trať v nynější stopě, což podle Správy železnic povede ke zvýšení rychlosti, spolehlivosti a bezpečnosti provozu.

Práce budou zahrnovat kompletní rekonstrukci železničního svršku a spodku, mostů a propustků, zabezpečovacího a sdělovacího zařízení, trakčního vedení a všech ostatních technologií. Na zastávce Srbsko dělníci vybudují nová bezbariérová nástupiště a podchod, rekonstrukce čeká také přilehlý přejezd.

Pro větší kapacitu trati vznikne zhruba v polovině úseku nová odbočka Lom, která umožní vlakům přejíždět z jedné koleje na druhou. Pro zvýšení bezpečnosti se také počítá se sanací a zajištěním skalních masivů nad tratí.