Komatsu potřebuju bagr

Oprava silnice ve Šternberku bude až příští rok a bez úplné uzavírky

Šternberk (Olomoucko) 6. července (ČTK) - Plánované zahájení opravy hlavního silničního tahu v Jívavské ulici ve Šternberku na Olomoucku bylo posunuto z letošního léta na jaro příštího roku a rekonstrukce si vyžádá pouze částečnou uzavírku. Nebude tak muset být zavedena obousměrná objížďka v těsné blízkosti základní školy, koupaliště a také po opravené silnici tvořící závodní trať Ecce Homo, což kritizovala radnice i místní obyvatelé. ČTK to sdělila mluvčí radnice Irena Černocká.

Ředitelství silnic a dálnic se podle Černocké dohodlo se stavební firmou Strabag na novém způsobu opravy mostu na silnici I/46 v Jívavské ulici. "Dopravní omezení bude realizováno za částečné uzavírky s použitím semaforů, které budou řídit kyvadlový provoz po provizorní komunikaci přes staveniště. Dohodli se také na novém termínu zahájení opravy, a to nejdříve od 28. března 2022," uvedla Černocká, podle které už krajský úřad zastavil řízení ohledně původně chystané uzavírky silnice a objízdné trasy. "Důvodem bylo, že zhotovitel stavby vzal žádost o uzavírku a stanovení objízdné trasy zpět," dodala.

Stavební společnost Strabag už dříve argumentovala tím, že jí navrhované řešení uzavírky a objízdné trasy hlavního silničního tahu I/46 v Jívavské ulici zkrátí dobu opravy mostu o dva měsíce a méně ovlivní dopravu ve městě. S původním návrhem uzavírky a objízdné trasy ale nesouhlasila radnice. Podle ní měla obousměrná objížďka vést v těsné blízkosti základní školy, koupaliště a po opravené silnici tvořící závodní trať Ecce Homo, kterou může hustý provoz těžkých nákladních automobilů poškodit.

"Vedení města Šternberka projevilo rozhodný nesouhlas s původně plánovanou uzavírkou a stanovenou objízdnou trasou komunikace I/46 na Jívavské ulici, stanovisko města bylo podpořeno občany podpisy na petičních arších," dodala Černocká.