Mercedes

Oprava silnice na výjezdu z Miletína na Jičínsku za 26 mil.Kč začne v červenci

Miletín (Jičínsko) (ČTK) - Královéhradecký kraj ve spolupráci s městem Miletín na začátku července zahájí rekonstrukci silnici II/284 v délce 380 metrů na výjezdu z Miletína směrem na Lázně Bělohrad. Oprava bude stát víc než 26 milionů korun bez DPH. Úplná uzavírka začne platit 3. července a objížďka povede přes Červenou Třemešnou, řekl dnes ČTK mluvčí hejtmanství Dan Lechmann. Rekonstrukce se dotkne části ulice Komenského a náměstí K. J. Erbena v Miletíně. Součástí bude i odvodnění komunikace.

"Výběrové řízení na dodavatele stavebních prací ještě kraj neukončil. Oproti původnímu plánu se stavba o měsíc posune. Začne v červenci a skončit by měla na konci říjnu 2023," uvedl Lechmann. Silnice je podle něj v úseku, který se bude opravovat, v havarijním stavu.

Součástí projektu je také oprava chodníků, parkoviště a autobusové zastávky, kterou zajistí město Miletín. Na spolupráci se kraj a město dohodli v roce 2020.

"Celkem je kraj připraven za stavební práce zaplatit 23 milionů korun bez DPH, dalších 3,5 milionu korun bez DPH má připraveno město na svou část projektu," uvedl Lechmann.

Silnice II/284 je důležitou regionální komunikací. Součástí rekonstrukce bude odvodnění komunikace, které bude v prostoru náměstí řešeno dešťovou kanalizací zaústěnou do stávající kanalizace. Vodní tok směrem na Lázně Bělohrad odvodní stoka, která povede v samotné komunikaci. Vzniknou také dvě otevřená koryta podél silnice, která nahradí nefunkční příkop, uvedli zástupci kraje.

Investice do dopravní infrastruktury jsou jednou z priorit vedení Královéhradeckého kraje. Hejtmanství plánuje letos investovat do silnic rekordních 1,68 miliardy korun, chystá přes 40 dopravních staveb. Kraj v posledních více než šesti letech drží tempo investic v průměrném objemu přesahujícím jednu miliardu korun ročně. Náklady financuje z více zdrojů. Královéhradecký kraj spravuje zhruba 3300 kilometrů silnic druhé a třetí třídy.