Komatsu potřebuju bagr

Oprava silnice na Podstrání u Sokolova za 200 mil. Kč bude hotová koncem října

Sokolov 27. září (ČTK) - Rekonstrukce silnice od lomu Vítkov na Podstrání u Sokolova bude hotová do konce října. Stavba, která začala loni na jaře, má zhruba patnáctidenní zpoždění kvůli vícepracím souvisejícím s nestabilním podložím. Letošní největší dopravní investice Karlovarského kraje vyjde téměř na 200 milionů korun. ČTK o tom informoval ředitel Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje Jiří Šlachta.

Práce i přes prodloužení spějí ke konci, silnice už dostává nový povrch.

Krajská silnice druhé třídy je jednou z tras ze Sokolova do Mariánských Lázní či do Bečova nad Teplou a dále na Plzeň. Ve značné míře ji využívají rovněž obyvatelé Sokolova a okolních obcí při cestách do Slavkovského lesa. Stavbaři opravují úsek v délce 4,5 kilometru, součástí prací je i stabilizace svahu. Po dokončení prací se výrazně zvýší bezpečnost provozu v tomto úseku.

Stavba byla rozdělena do sedmi úseků a pracovalo se za částečného omezení provozu. V rekonstruovaném úseku se silnice rozšířila a pomocí opěrných zdí zajistili silničáři její stabilitu. Stavbaři modernizovali také svodidla, která doplnila nová. Kromě opravy silnice zrekonstruovali také most přes Lobezský potok. Vzhledem k tomu, že se pracovalo na území Chráněné krajinné oblastí Slavkovský les, musela stavební firma brát ohled na životní prostředí a práce uzpůsobit. Například v potoku, který lemuje silnici, žije chráněná mřenka, v okolí jsou i chráněné druhy rostlin.

Na nákladnou investici získal kraj peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury.