Komatsu potřebuju Bagr

Oprava silnice I/50 a nájezdových ramp u Buchlovic omezí od pondělí dopravu

Zlín 5. listopadu (ČTK) - Oprava silnice I/50 a nájezdových ramp u Buchlovic na Uherskohradišťsku omezí od pondělí dopravu. Práce by měly trvat do 28. listopadu. Po dobu oprav povrchu vozovky budou provoz řídit semafory, řekla dnes ČTK Lucie Trubelíková ze zlínského pracoviště Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Pracovat se bude v místě křížení silnice I/50, která je hlavním tahem mezi Brnem, Uherským Hradištěm a hranicemi se Slovenskem, se silnicí III/05018. "Během oprav bude provoz na silnici I/50 veden kyvadlově a řízen semafory a dle potřeby i regulovčíky. Uzavřeny budou obě rampy a řidiči budou využívat objízdnou trasu, která povede po ulici Hradišťská a Brněnská," uvedla Trubelíková.

Dočasné uzavření sjezdové rampy ze silnice I/50 do Buchlovic se dotkne spojů Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK), a to na linkách 360 a 992. "Autobusům bude po dobu stavebních prací povolen průjezd ulicí Na Lhotce," uvedli zástupci společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED). Podrobnosti jsou k dispozici na webových stránkách IDZK.

S dopravním omezením musejí řidiči od pondělí nově počítat také na silnici I/49 v Prlově na Vsetínsku. Do konce listopadu tam budou stavbaři opravovat vozovku. "Provoz bude po celou dobu veden kyvadlově a řízen semafory," uvedla Trubelíková. Silnice I/49 vede z Otrokovic přes Zlín, Vizovice a Horní Lideč na Slovensko, kde se napojuje na tamní dálnici D1.