Mercedes

Oprava rakovnické ulice Bratří Burianů začne v srpnu, město vybralo zhotovitele

Rakovník 16. května (ČTK) - Oprava rakovnické ulice Bratří Burianů začne v srpnu, město vybralo zhotovitele. Kompletně hotovo má být v polovině prosince, skončí tak obnova celé lokality navazující na část města Bendovka. Za úpravy město zaplatí přes devět milionů korun, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.

Novou silnici i chodníky letos bude mít nejen ulice Bratří Burianů, ale i části Hlavačovské a Koubkovy ulice. Upravena bude též zeleň a dopravní značení. "Tato akce je podmíněna a koordinována s Vodohospodářským sdružením obcí Rakovnicka (VSOR), které přislíbilo dokončení obnovy sítí do konce srpna," doplnila Hradilová. V ulici je třeba obnovit vodovod a opravit kanalizaci. Hotová už je také rekonstrukce nízkého napětí, ještě je ale třeba odstranit původní betonové sloupy, protože je na nich veřejné osvětlení. Nové osvětlení se nyní začne dělat.

V roce 2018 město nechalo obnovit úseky Hlavačovské ulice a ulice Na Rybníčku, o dva roky dříve stavbaři kompletně opravili navazující ulici Pod Bendovkou.