Komatsu potřebuju Bagr

Oprava Polské ulice v Trutnově začne v září, vyjde na 37 milionů korun

Trutnov 5. srpna (ČTK) - Oprava Polské ulice v Trutnově v úseku od železničního přejezdu po křižovatku s Voletinskou ulicí by měla začít 1. září a skončit na jaře příštího roku. Rekonstrukce zhruba 1,8 kilometru dlouhého úseku včetně chodníku vyjde na 37 milionů korun. Polská ulice bude po dobu opravy kompletně uzavřená, informovali dnes ČTK zástupci trutnovské radnice. Jde o investici, na které město spolupracuje s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD). Letos na jaře společnost VaK Trutnov opravila v ulici vodovody a kanalizaci.

Město do Polské ulice investuje zhruba 12,5 milionu korun, práce provede společnost M-Silnice, která vzešla z výběrového řízení. ŘSD podle zástupců trutnovské radnice investuje do opravy silnice 24,5 milionu korun.

"ŘSD opraví povrch vozovky a my dostavíme nový chodník po levé straně komunikace ve směru na Voletiny. Ten naváže na stávající chodník po křižovatku s Voletinskou ulicí, který současně opravíme. Lidé se tak nově dostanou bezpečně z centra města až do Voletin," uvedl starosta Trutnova Michal Rosa (ODS).

Délka nového chodníku bude zhruba 1,2 kilometru a současný chodník, který stavbaři opraví, je dlouhý 600 metrů. Místo stromů, které musí být vykáceny, protože jsou podle radnice nebezpečné a převážně ve špatném stavu, vysadí město na stejném místě nové. "Pro zvýšení bezpečnosti bude vytvořen nový bezbarierový autobusový záliv v místě původní zastávky," uvedla mluvčí radnice Michaela Dědková.

Objízdná trasa povede ulicemi Voletinská a Náchodská. Ve Voletinské ulici bude náhradní zastávka MHD. Přístup lidí k jejich nemovitostem zůstane zachován a také svoz odpadu bude po celou dobu zajištěn, uvedla radnice.

"Hotovo by mělo být na jaře příštího roku, záleží na klimatických podmínkách, jak dlouhá bude zimní přestávka," uvedl vedoucí odboru rozvoje trutnovského městského úřadu David Jelínek.