husqvarna

Oprava opěrné zdi v pražské Komořanské ulici omezí dopravu

Praha 6. ledna (ČTK) - Rekonstrukce opěrné zdi podél pražské Komořanské ulice bude po zimní přestávce pokračovat. Dělníci se na místo vrátí v pondělí 10. ledna a stavební práce si vyžádají dopravní omezení. Opravu zdi a sanaci svahu v ulici zařizuje Technická správa komunikací (TSK). Práce v Komořanské ulici začaly v říjnu 2020, hotovo by mělo být do konce letošního dubna. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informovala mluvčí TSK Barbora Lišková.

Začátek opravovaného úseku je na křižovatce Komořanské s mostem Závodu míru a Břežanským údolím, končí zhruba 100 metrů před křižovatkou Komořanské a Závist. Dělníci opraví opěrné zdi v souhrnné délce 192 metrů.

Oprava zdi je podle Liškové rozdělena na čtyři úseky. Upravovat se budou římsy, chodníky a železobetonové mostovky. Renovace čeká zpevňující piloty a odvodnění a vybudováno bude nové veřejné osvětlení. Sanovat se bude přilehlý svah v Komořanské ulici, dělníci při tom odstraní náletovou zeleň, očistí skalní stěny a svahy a odtěží nestabilní části a bloky. Nynější záchytné ploty, které jsou podle TSK už nevyhovující, nahradí nové ploty z ocele.

Stavební práce, které provádí pracovníci firmy POHL, si v úseku mezi Závistí a Břežanským údolím vyžádají zábor poloviny komunikace. Provoz aut bude jednosměrný ve směru z centra, směrem do Modřan bude silnice uzavřená. "Objízdná trasa pro individuální automobilovou dopravu není pevně stanovena a řidiči budou v dostatečném předstihu převedeni na trasu ze Zbraslavi do Prahy přes most Závodu míru a dále po komunikaci Strakonická nebo přes Břežanské údolí a dále po ulici K Točné a Branišovská," uvedla Lišková.

Autobusy městské hromadné dopravy budou podle mluvčí TSK jezdit po silnici ve směru do Modřan v době od 06:00 do 09:00 a od 14:00 do 19:00. Mimo tyto časy budou jezdit jinou trasou. Změny se podle informací na webu pražského dopravního podniku dotknou některých spojů linek 165 a 960. Mezi zastávkami Sídliště Zbraslav a Komořany budou dočasně jezdit autobusy X165.