Cime 2 kvartál 2024

Oprava mostu přes Ostravskou v Brně by měla začít letos o prázdninách

Brno 25. dubna (ČTK) - Oprava mostu přes čtyřproudovou Ostravskou ulici v Brně by měla začít letos o prázdninách. ČTK to řekl ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) David Fiala. Silničáři dnes otevřeli nabídky a budou vybírat vítěze, s nímž posléze uzavřou smlouvu. Nejlevnější nabídku - 420 milionů korun - předložilo sdružení dvou firem OHLA ŽS a Metrostav TBR, uvedl na twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Stavět se má dva roky.

Silničáři už mají pravomocné stavební povolení a v soutěži požadovali, aby firma most, po němž vede ulice Otakara Ševčíka, nejen opravila, ale zároveň vypracovala i projekt. Podle předběžných tržních konzultací se stavebními firmami se předpokládalo, že stavba potrvá 3,5 roku, sdružení firem s nejlevnější nabídkou však nabídlo dva roky. Nabídková cena je o 30 milionů korun vyšší než odhadovaná cena. Ta se stanovovala ještě před začátkem války na Ukrajině, která výrazně zdražila například ocel, ale i další suroviny.

Konkrétní opatření v organizaci dopravy se teprve budou domlouvat mezi dotčenými organizacemi, zřejmé však je, že dopravní omezení budou působit značné komplikace v dopravě. Ostravská slouží totiž jako výpadovka z Brna na dálnici D1 a k dopravě do řady obcí na východ a jihovýchod od Brna a ulice Otakara Ševčíka je součástí velkého městského okruhu s velmi intenzivní dopravou. Oprava už je však nezbytná, původně chtěli silničáři začít už loni.