Komatsu potřebu bagr

Oprava kladenského mostu přes Huťskou ulici bude pokračovat nejdříve v září

Kladno 10. srpna (ČTK) - Oprava kladenského mostu přes Huťskou ulici bude pokračovat nejdříve v září. Nyní práce stojí, zhotovitelská firma je v insolvenci. Rekonstrukce měla být podle smlouvy dokončená letos v červnu. Most spravují středočeští silničáři, spojuje centrum města s kladenskou částí Švermov. Firma už obdržela výpověď smlouvy, vedení kraje nyní bude schvalovat vypsání nového tendru, uvedla na dotaz ČTK mluvčí krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

Zpoždění stavba za 19 milionů korun nabírala postupně, letos v červnu Renata Gurellová za zhotovitelskou společnost Raeder&Falge ČTK řekla, že se skutečný stav mostu lišil od zadávacích podmínek v tendru, což ovlivnilo postup prací a technologické postupy. Kučerová tehdy uvedla, že za nedodržení podmínek firma dostane pokutu 3,5 milionu korun.

Aktuální proces, který je třeba absolvovat, protože jde o veřejnou zakázku, má řadu ze zákona nezbytných kroků. "V současné době máme již zpracovaný rozdílový rozpočet na dokončení stavby, abychom mohli následně vybrat nového dodavatele. Zároveň musíme k této záležitosti připravit materiál na jednání Rady Středočeského kraje, která musí odsouhlasit novou zakázku, což proběhne tento čtvrtek," uvedla Kučerová.

Poté bude možné zakázku vypsat, kvůli maximálnímu urychlení by mělo jít o takzvané zjednodušené podlimitní řízení. "Zakázka bude zveřejněna na jedenáct dní, 15 dní je pak lhůta na případná odvolání. Pokud celý legislativní proces proběhne bez problémů, předpokládáme, že stavba by mohla znovu začít za měsíc a půl," doplnila mluvčí krajských silničářů.

Krajský soud v Ústí nad Labem minulý týden zahájil se stavební firmou Raeder&Falge z Lovosic na Litoměřicku insolvenční řízení. Podle insolvenčního návrhu firma dluží milionové částky několika svým subdodavatelům. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Kromě mostu v Kladně firma v poslední době získala například zakázky za 47 milionů korun na novou lávku přes Berounku v pražském Radotíně nebo na půdní vestavbu základní školy Jana Amose Komenského v Praze 6 za 64,8 milionu.