Cime 2 kvartál 2024

Oprava garáží ve Vinohradské ulici vyjde Prahu 3 na 144,5 milionu korun

Praha 1. listopadu (ČTK) - Rekonstrukci garáží ve Vinohradské ulici nedaleko tramvajové zastávky Radhošťská provede pro Prahu 3 firma Subterra za zhruba 144,5 milionu korun. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Po rekonstrukci by podle dřívějších informací mělo v garážích najít parkování 70 až 80 automobilů.

Nyní nevyužívané původně prvorepublikové garáže se nacházejí ve vnitrobloku činžovních domů, zahrnují přízemí a jedno podzemní podlaží. Městská část je kvůli špatnému technickému stavu nechala zavřít před asi 15 lety. Původní odhadovaná hodnota zakázky byla 132 milionů korun.

Podle dřívějších informací bude přízemní část objektu pokrývat zatravněná střecha a vjezd i výjezd vozidel bude z ulice Vinohradská průjezdem bytovým domem. Do podzemního patra se auta dostanou výtahem.

V Praze může být v některých částech města problém s parkováním. Řešit to mají mimo jiné parkovací zóny, které mají primárně bránit dlouhodobému parkování mimopražských řidičů a zajistit, aby v jednotlivých čtvrtích místa využívali místní obyvatelé. Za stejným účelem město v poslední době začalo budovat další záchytná P+R parkoviště na okrajích metropole. Ty slouží dojíždějícím řidičům, kteří na nich mohou nechat auta a pokračovat do centra MHD.