Komatsu potřebu bagr

Oprava dálničních mostů na D4 u Staré Huti má být hotová během října

Stará Huť (Příbramsko) (ČTK) - Oprava dálničních mostů na D4 u Staré Huti na Příbramsku má být hotová během letošního října. Skončí tak dopravní omezení na 29. kilometru dálnice. Původní mosty stavbaři rozebrali, nahradí je modernější a širší. ČTK o tom dnes informoval Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic.

Rekonstrukce sousedících mostů nad přepadem Huťského rybníka začala minulý rok. "Realizaci stavby si vyžádal špatný stav starých mostů vybudovaných v osmdesátých letech minulého století. Vlivem nefunkčního izolačního systému do mostní konstrukce zatékalo, a ložiska tak podléhala korozi, obnažené byly výztuže a diagnostikou byly zjištěny i další vady," popsal Veselý.

Most ve směru na Prahu už je dokončený, nyní po něm vede doprava, a to jedním jízdním pruhem v každém směru a s omezenou rychlostí. V případě mostu ve směru na Příbram už stojí celá jeho konstrukce a připravuje se betonáž mostovky, což je část nosné konstrukce. Celkové náklady na opravu mostů činí téměř 70 milionů korun bez DPH.