Oprava Barrandovského mostu pokračuje, dělníci dokončují rampu ze Strakonické

Praha 6. září (ČTK) - Dělníci pokračují s opravami na Barrandovském mostu v Praze, dokončují stavební práce na nájezdové rampě ze Strakonické ulice a poté začnou pracovat na novém povrchu. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Rekonstrukce mostu začala 16. května. Dělníci nejprve demolovali nájezdovou rampu ze Strakonické, odfrézovali vozovku a odstranili římsy, zábradlí a izolace. Původně měly letos práce skončit 2. září, ale kvůli vynuceným úpravám projektu se o 27 dní zpozdí.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a dosud nebyl nikdy opravován. Denně ho přejede na 140.000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Rekonstrukce stavby je rozložená do několika let a vždy potrvá jen část roku. Celkem vyjdou práce za celé období na 594,5 milionu korun.

Původní nájezdová rampa ze Strakonické byla odstraněna kvůli špatnému stavu. Dělníci staví novou, v současné době dokončují stavební práce včetně římsy. Následně budou pokládat povrchy vozovky. Ty na rampě budou dělány až souběžně s těmi na hlavním mostě přes řeku. "Na hlavním mostě finišujeme s úpravou povrchů. Dokončujeme římsy tak, aby se mohly začít pokládat izolace a povrchy," řekl Scheinherr.

Uvnitř mostu jsou podle něj provrtány všechny průchody, kterými začnou dělníci natahovat nová předpínací lana. Právě to přispělo ke zpoždění prací, uvedl.

Při vrtání totiž stavebníci narazili na problémy u příčníku v místech, kde se připojuje rampa ze Strakonické. Zjistili, že je tam příliš mnoho armatury, která byla navíc silnější, než bylo v projektu. Proto se nedařilo práce na příčníku dokončit. Místo, kde se napojuje rampa, je nejvíce zatíženým místem na mostě vůbec. Při tvorbě projektu podle náměstka nešlo předvídat umístění výztuže vzhledem k tomu, že jsou až deset metrů hluboko v betonu.

Druhým problémem podle Scheinherra bylo, že při frézování bylo na některých místech objeveno až 32 centimetrů asfaltu. Obvyklá tloušťka je přitom 15 centimetrů.