Komatsu potřebu bagr

Oprava areálu rakovnického fotbalového stadionu by mohla začít příští rok

Rakovník 16. října (ČTK) - Oprava areálu rakovnického fotbalového stadionu by mohla začít příští rok, v prosinci o jejím zahájení rozhodnou zastupitelé. Vyjde zhruba na 200 milionů korun. Město se v nejbližších týdnech dozví, zda získalo dotaci Národní sportovní agentury, která by pokryla přibližně polovinu nákladů, řekl ČTK starosta Rakovníka Luděk Štíbr (ODS).

Město loni nechalo připravit projekt. "Samozřejmě se to týká nejen tribuny, ale celé lokality areálu včetně pozemkových úprav a zázemí pro oba dva sporty, jak pro fotbal, tak pro pozemní hokej," uvedl starosta.

Vedení radnice čekalo na vypsání vhodné dotace. Ani s ní ale město celou investici zřejmě nezaplatí z rozpočtu, využilo by úvěr. Konkrétním řešením se ještě v případě přidělení dotace bude podle starosty zabývat ekonomický odbor města a konečné slovo bude mít zastupitelstvo.

Rakovník letos hospodaří přibližně s 450 miliony korun, největší letošní investicí, která bude dokončena příští rok, je stavba víceúčelového společenského centra přibližně za sto milionů korun. I v tomto případě město využilo dlouhodobý úvěr.