Opavský magistrát připravuje rekonstrukci dalších šesti svých domů

Opava 4. listopadu (ČTK) - Opavský magistrát připravuje rekonstrukci dalších šesti svých domů v centru města. Náklady na jejich opravu se budou pohybovat kolem 45 milionů korun. Přibližně třetinu by město mohlo získat zpět formou dotací z Evropského fondu pro regionální rozvoj. ČTK to dnes řekl mluvčí města Roman Konečný.

Radní schválili velkou rekonstrukci dalších šesti budov v centru Opavy. Rekonstrukce čeká domy číslo 3, 5, 7, 9 a 11 v Hrnčířské ulici a sousedící číslo 14 v Masarykově ulici. "Chceme zlepšit život v dalších městských bytových domech. Proto zde vyměníme okna, opravíme střechy, zateplíme fasády, namontujeme nové žaluzie, bleskosvody. Restaurátoři opraví umělecká díla na fasádě z kamene a štuku. Zásadní proměnou projde i přízemí, kde budou nové výkladce či vstupní dveře," řekl primátor Tomáš Navrátil (ANO).

Rekonstrukce, která by měla začít v únoru a skončit v listopadu 2022, město vyjde zhruba na 45 milionů korun. Část ve výši 31,5 procenta způsobilých výdajů by měla pokrýt dotace.

Opavský magistrát vlastní 550 bytů. Město své nemovitosti opravuje postupně. Zhruba za devět milionů korun se letos opravoval bytový dům v Hobzíkově ulici. Loni radnice dala za 11 milionů korun opravit bytový dům v Hrnčířské ulici. Předloni pak investovala Opava více než 17 milionů do rozsáhlé rekonstrukce bytového komplexu na Horním náměstí.