husqvarna

Opavský magistrát chce koupit budovu loutkového divadla

Opava (ČTK) - Opavský magistrát chce koupit budovu loutkového divadla. Jedná o tom s vlastníkem - Církví československou husitskou. Objekt, který má nyní město v nájmu, chce v budoucnu nechat opravit. ČTK to dnes řekl Martin Kůs z tiskového oddělení radnice. Cenu nemovitosti město neuvedlo.

"Jednání města a církve o budoucnosti budovy opavského loutkového divadla dostala novou úroveň. Vyjednávacímu týmu se podařilo získat příslib církve o prodeji budovy do majetku města," řekl.

Jednání vedl náměstek primátora Pavel Meletzký (ANO). "Město nabídlo církvi novou variantu, a to odkoupení pouze objektu loutkového divadla bez sousedícího obytného domu, který církev prodat neplánuje. Tento nový záměr byl Ústřední radou Církve československé husitské schválen," řekl Meletzký.

Doplnil, že jde o první, nicméně nejdůležitější krok pro odkup loutkového divadla a jeho následnou celkovou rekonstrukci. Objekt, který má zatím město v nájmu, provozuje Středisko volného času Opava a své zázemí zde mají divadelní soubory dětí i dospělých. Divadelní sál pak poskytuje prostor pro představení domácích i hostujících souborů a konají se zde i festivaly a další kulturní akce.