husqvarna

Opava zrušila výběrové řízení na opravu zimního stadionu, nedostala nabídky

Opava 1. listopadu (ČTK) - Opavský magistrát zrušil výběrové řízení na firmu, která zajistí rozsáhlou rekonstrukci zimního stadionu za přibližně 260 milionů korun. Do soutěže se sice přihlásili tři zájemci, žádný z nich ale ve druhém kole nepodal cenovou nabídku. Důvodem byla podle uchazečů krátká doba určená na realizaci stavby. Město tak připravuje novou soutěž. Vliv na termín zahájení rekonstrukce na začátku dubna by to mít nemělo. Novinářům to dnes řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

"V parametrech soutěže bylo na realizaci 600 dnů. Tato lhůta všem firmám připadala krátká," uvedl primátor. Město proto soutěž ukončilo a projektový tým připravuje vyhlášení nové. "Zpracovávají připomínky, které vzešly z obou kol. Tak, aby zadání bylo komplexní," řekl Navrátil. Nová soutěž by měla být podle něj vyhlášena do týdne. V provozu by stadion měl být do konce března, rekonstrukce by měla začít 1. dubna.

Po dobu oprav budou týmy, které ledovou plochu využívaly, improvizovat. Město řeší náhradní varianty pro všechny věkové kategorie. Využívat se budou okolní zimní stadiony, připravuje se i dočasná ledová plocha pro tréninky. "Mužská soutěž už ale vyžaduje stadion s licencí. Muži tak budou muset hrát na stadionech v okolí či u soupeřů," řekl primátor

Objekt z 50. let minulého století je zchátralý. Cílem projektu je moderní budova, která se může využívat i pro kulturní a společenské akce. Město má k dispozici architektonickou studii, která původní historickou halu očišťuje od postupných vestaveb a nechává vyniknout původní ocelové konstrukci.

Na původních betonových stupních tribun stadionu jsou navrženy nové tribuny pro 2000 diváků. Přidružené architektonicky nehodnotné přístavby navazující na halu z jihozápadní strany stavbaři odstraní a nahradí novou přístavbou včetně restaurace a salonku.

Vzniknou i plochy pro nácvik střelby, stability, rychlosti bruslení a startů za kotoučem. Prostor pro nácvik hokejových dovedností je koncipován s ohledem na pořádání mládežnických kempů. Tréninkové potřeby doplní moderní prostory pro posilování a tělocvična. Důraz projekt dává i na regeneraci, zahrnuje masážní kabiny, finskou a parní saunu, ochlazovací bazén a místo pro relaxaci.

"Revitalizace areálu počítá s obnovou historické haly s důrazem na technicistní industriální kvalitu objektu. Celkově zklidněný a přehledný prostor vytvoří dojem hokejové arény, navrátí pocit velkoleposti. Část přízemí haly bude prosklená," doplnil mluvčí města Roman Konečný.