husqvarna

Opava připravuje k prodeji 24 pozemků pro individuální výstavbu rodinných domů

Opava (ČTK) - Opavský magistrát připravuje prodej celkem 24 pozemků pro individuální výstavbu rodinných domů. Nové bydlení by mělo vzniknout v části Malé Hoštice. Nabídky mohou ale podávat jen jednotliví zájemci o stavbu. Akce tak není určena pro developery. Původně město plánovalo, že s jeho podporou bude domy stavět soukromý investor. Od tohoto záměru však nakonec ustoupilo.

"Variant bylo několik. Nakonec se vybrala ta, která nejsnadněji zajistí, aby se tam skutečně stavělo. Aby se nestalo, že někdo pozemky skoupí," uvedl mluvčí radnice Roman Konečný.

Cena pozemků ve Sportovní ulici bude 3100 korun za metr čtvereční. Pozemky budou kompletně zasíťované. "Jedná se o cenu, která je sice o 100 korun vyšší, než uvádí znalecký posudek, ale stále se jedná o cenu, která je vůči stavebníkům vstřícná. Víme, že o individuální výstavbu je stále velký zájem, proto jsme se rozhodli nabídnout nové možnosti za slušnou cenu a věříme, že zájem bude i v Malých Hošticích," uvedl k záměru náměstek primátora Michal Kokošek (ANO).

Prodej pozemků začne, až obdrží město stavební povolení, které očekává do konce roku. Uskuteční se formou nabídkového řízení, které město vypíše. Nabídka bude směřovat pouze k individuálním stavebníkům. V případě manželů může být učiněna společná žádost obou manželů. Právnické osoby budou z koupě pozemků vyloučeny. Žádost zájemce musí podat pouze na předepsaném formuláři, který bude umístěný na webu města, a jedna osoba může podat žádost maximálně o tři pozemky. Získat však může ve finále pouze jediný.

V současné době se v Opavě připravuje několik projektů pro výstavbu bytů nebo rodinných domků. Zatím nejdále je stavba bytových domů v areálu bývalých Dukelských kasáren, které se v části B staví od září loňského roku. Připravují se stavby bytů v části A, a to včetně bydlení pro seniory či mladé rodiny. Město dále připravuje velký projekt stavby nové čtvrti Stromovka nebo stavbu bytových domů, které nahradí nevzhledné obchodní centrum Slezanka v historickém jádru Opavy. Celkem by nové bydlení mohlo najít přes 1000 lidí.