Cime 2 kvartál 2024

Opava pokračuje v opravách školních budov, investuje do nich 52 mil. Kč

Opava 13. ledna (ČTK) - Opavský magistrát bude letos pokračovat v opravách budov základních škol, kterých je zřizovatelem. V rozpočtu má na dvě takové akce vyčleněno okolo 52 milionů korun. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Roman Konečný.

Opravovat se letos začne Základní škola I. Hurníka v Pekařské ulici. Náklady na její rekonstrukci přesahují 16 milionů korun. "Rekonstrukce objektů základní školy zahrnuje výměnu oken a zateplení obvodových stěn budov včetně architektonického řešení fasád, rekonstrukci části střech včetně zateplení a systému bleskosvodu," vyjmenoval Konečný.

Kompletní rekonstrukce ZŠ Komárov začala už loni v červenci a letos bude pokračovat. Zatím nedokončené práce v hodnotě za bezmála 36 milionů korun by měly skončit v srpnu. "Jde o dispoziční úpravy objektu včetně vestavby nových učeben v půdním prostoru, rekonstrukci vnitřních rozvodů, výměnu oken a dveří, rekonstrukci fasády včetně zateplení," doplnil Konečný.

V minulosti už město investovalo do oprav základních či mateřských škol desítky milionů korun. Od roku 2020 má například mateřská škola v opavské části Komárov nový pavilon. Náklady na projekt dosáhly 17 milionů korun. Práce trvaly rok a jejich součástí byly i úpravy zahrady.

Loni nechal magistrát opravit tři školní budovy. Budova základní školy v Podvihově byla ve špatném technickém stavu. Její rekonstrukce vyšla na přibližně 18 milionů korun. Do oprav obvodového pláště a zateplení Mateřské školy Mostní a Základní školy Malé Hoštice pak radnice investovala 11 milionů korun.