Komatsu potřebu bagr

Opakovaná aukce pražského Paláce Broadway se uskuteční od 13. do 15. března

Praha (ČTK) - Opakovaná elektronická aukce pražského Paláce Broadway se uskuteční od 13. do 15. března. Dnes o tom v tiskové zprávě informoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Vyvolávací cena bude 990 milionů korun, minimální příhoz 200.000 korun. Dražba se měla konat v polovině února, kvůli administrativní chybě se ale neuskutečnila.

"Areál Paláce Broadway je nejvýznamnějším prodejem ve více než dvacetileté historii našeho úřadu a zejména unikátní investiční příležitost. Věřím, že se nám pro tuto výjimečnou nemovitost v centru Prahy co nejdříve podaří najít definitivního vlastníka, který dokáže této kulturní památce vdechnout nový život," uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Plánovaná aukce je čtvrtý pokus o prodej Paláce Broadway. Majetkový úřad ho nabízel v září 2021, loni v březnu a loni v srpnu. Jeden zájemce pokaždé složil požadovanou kauci, dražby se ale následně nezúčastnil. Při předchozím pokusu loni v srpnu byla vyvolávací cena 1,05 miliardy korun.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého z 30. let minulého století je mezi ulicemi Celetná a Na Příkopě nedaleko náměstí Republiky. Budova je tvořena třemi propojenými trakty. Patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti prostory funkcionalistického paláce využívá Divadlo Broadway.

ÚZSVM v souladu se zákonem nabídl objekt poté, co ho převzal, nejprve jiným státním institucím. Žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto úřad hledá nového vlastníka prostřednictvím elektronické aukce.

Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze a prodejem pražského areálu U Půjčovny, který se po 100 příhozech prodal za 355,1 milionu korun.